Rozhovor pro Parlamentní listy
Profesor od Babiše: Imigrace přináší vraždění a znásilňování. Odpovědnost Merkelové za mrtvé v evropských městech. Mohou přijít daleko větší občanské nepokoje
„Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?“ říká profesor Karel Rais, poslanec za hnutí ANO.
Kam se podle vás od začátku migrační krize a požadavku kvót na migranty posunula debata o masové imigraci do Evropy? Jde to správným směrem? Vidíte nějaké pozitivní posuny na straně Evropské unie a Německa?
Debata o masové imigraci se sice posunula správným směrem, ale, obrazně řečeno, na několikakilometrové cestě se posunula pouze o několik metrů. Imigrace a problémy s ní spojené, zejména zabíjení lidí v Německu ze strany militantních imigrantů, znásilňování ve Švédsku, přináší nárůst strachu a nejistoty do celé Evropy. A vedoucí představitelé EU pouze planě diskutují a představitelé jednotlivých zemí se často pouze dohadují o tom, kdo přijme další imigranty – místo toho, že by přistoupili k věcné debatě a k opravdovému řešení.
Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?
Co říkáte nynějším událostem v Sasku, kdy se obyvatelé bouří poté, co jednoho z místních údajně zavraždili imigranti. Události v Saské Kamenici lakonicky okomentoval také Miroslav Macek. „Je to přece úplně jasné: nepokoje v Saské Kamenici mají na svědomí tisíce neonacistů a fotbalových chuligánů a vandalů, a nikoliv tamní naštvaní občané, dennodenně vidící, co způsobila imigrační politika Merkelové a dalších politiků. Jsem zvědav, kdy už Němcům, doposud stádně akceptujícím Führerprinzip, konečně dojde trpělivost a u voleb tu dnešní garnituru smetou.“ Co o tom míníte?
V podstatě má pan doktor Macek pravdu. Reakce obyčejných občanů v Sasku na loupežné vraždění migrantů je naprosto pochopitelná. Považuji za pozitivní, že lidé už konečně dostávají nezkreslené informace o tom, co se v Saské Kamenici (Chemnitz), nedaleko českých hranic, skutečně děje. Osobní názor na „alkoholické“ vedení EU v čele s Junckerem jsem dříve několikrát prezentoval i na stránkách těchto listů. Je to smutné, že tito nikým nevolení lidé rozhodují o životě a strategickém směřování celé Evropy. A přitom mají plnou pusu o lidskosti a o demokracii v rámci EU.
Rok veřejných prací nebo vojenská služba mohou pomoci integrovat uprchlíky v Německu a zlepšit jejich přijímání veřejností. Řekla to generální sekretářka Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauerová, blízká spolupracovnice kancléřky Angely Merkelové. Takže vyzbrojit imigranty je správná cesta?
To snad není ani pravda, že takové zcestné názory někdo může mít. Pomoc válečným chudákům v místě nebo v blízkosti válečného konfliktu, tak jak to dělá Česká republika, je správná věc. Ta je oceňována například jordánskou stranou, protože syrským uprchlíkům a i Jordánskému království citelně pomůžeme. Ale tolerovat nepřizpůsobivé, kteří přicházejí za lepšími ekonomickými podmínkami a kteří jsou v podstatě podporováni nejrůznějšími pašeráckými a mafiánskými převaděčskými skupinami a ještě jim dát zbraně, to snad může říci pouze psychicky ne zcela zdravý člověk.
Díky odporu k imigraci v Itálii uspěla Liga a v Rakousku Svobodní a lidovci Sebastiana Kurze. Jak se díváte na tyto vlády? Je jejich politika racionální? Měli bychom s nimi spolupracovat?
Spolupracovat musíme se všemi vládami, které byly zvoleny ve svobodných volbách celé Evropy. Musíme se snažit o nalezení řešení, jak zastavit migraci. A řešení, které nabízí například Sebastian Kurz, je vhodné i pro nás. Každý migrant musí dodržovat evropské kulturní zvyky, tradice, zejména středoevropský právní systém, náš jazyk a měl by zde pracovat, a ne čekat na podporu – to byly podmínky, které už platily v českých zemích ve středověku a které více méně chce dodržovat i vláda Rakouska.
Proč přes hranice mezi EU a Ukrajinou neprojde prakticky žádný imigrant? On neprojde někdy ani turista, stojíte pět i více hodin na hranicích s Ukrajinou, ale to je druhý problém. Čečenců moc ilegálně přes východní hranice EU neprošlo, většinou byli zadrženi. A proč by nemohla být stejně nepropustná hranice pro ilegální imigranty i na hranicích Itálie, Španělska a dalších zemí? Technické i finanční prostředky na to EU jistě má, ale hodně úředníků nechce… A proč asi?
Miroslav Kalousek se vyjadřoval k tomu, že premiér Babiš nechce přijmout ani jednoho migranta. „Ano, Andrej Babiš má pravdu, je to symbol. Symbol sobectví, vyčůranosti a neschopnosti být věrohodným partnerem ve společenství Evropské unie. Ostatní země si bez nás jistě poradí. Nám zbyde nulový mezinárodní respekt, hanba a opovržení,“ nechal se slyšet Kalousek. Co míníte o postoji premiéra a slovech Miroslava Kalouska?
Je to jedna z mnoha nepravd, které šíří pan Kalousek. Nejhorší ale je, že když dostane řídící pravomoci a podle těch svých „bludů“ začne řídit stát, je to pak opravdu na pováženou. Vzpomeňme například na situaci v létech 2008–2013, kdy probíhala poměrně hluboká ekonomická krize. V každé ekonomické příručce se doporučuje, aby v tuto dobu vzrostly státní investice. Což mimo jiné odpovídá chování například Karla IV., který v krizových dobách dal lidem práci a v létech 1360 až 1362 postavil hladovou zeď.
Obdobně to věděl i slovenský premiér Vladimír Mečiar, který v době krize postavil a investoval státní finanční prostředky do výstavby slovenské dálniční sítě. Ale pan Kalousek činil pravý opak. Pro jistotu pan Kalousek (ministr financí v létech 2010–13) v době poslední hospodářské krize zastavil státní finanční toky, zvýšil daně a tím nástup do období určité ekonomické konjunktury výrazně zpomalil.
Vyšlo dne 14. 9. 2018